http://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/_blank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/_blank.gifhttp://bi.gazeta.pl/i/obrazki/wyscigikonne/pbg.gif

Gazeta.pl > Wyścigi Konne >  Nasze typy

Analiza stawek - niedziela 28 czerwca

Nagroda Janowa punktem kulminacyjnym dnia

1 gonitwa

Na podstawie dotychczasowych dokonań faworytem wyścigu będzie zapewne Stradom, który biega bardzo równo. Liwadia poniesie najniższą wagę, ale pojedzie na niej mało doświadczona amazonka co w ewentualnej walce może mieć znaczenie. Mimo nieudanego występu w Halle Veto w tej stawce powinien powalczyć o czołowe lokaty. Hipo Star nie ukończyła ostatnio debiutu płotowego, ale jej wcześniejsze starty nie pozwalają jej zupełnie pominąć.   

Nasze typy
Stradom - Veto - Hipo Star

2 gonitwa

Udanie w tym sezonie zadebiutował Fend, który zajął drugie miejsce i tym razem może znaleźć się w czołówce. Kandydatem do zwycięstwa będzie również Diadem, solidny Exe, czy wiekowy Saracen. Z tej trójki Diadem wydaje się mieć największe szanse.
 
Nasze typy
Diadem - Exe - Fend

3 gonitwa

Najniższą wagę w gonitwie poniesie Salinka, jednak jej szanse na zajęcie miejsca w czołówce sa niewielkie. L'amour C'est Moi  i My Master notowały do tej pory średnie wyniki, ale powinny się poprawiać. Najwyższą wagę poniesie Hospodar biegający dość równo. Vipera ze startu na start poprawia swoje wyniki, a Orbita rozpoczęła sezon od trzeciego miejsca, obie poniosą niską wagę, co może im pomóc w zajęciu miejsca w czołówce
.
Nasze typy
 My Master - L'amour C'est Moi - Vipera

4 gonitwa

Trudno w tej stawce młodych folblutów wskazać zwycięzcę. Nepur, którego matka była niezłą sprinterką, jest kolejnym potomkiem Janosza. Joe jest synem Belenusa i  półbratem Jovellanosa . Nitonia jest córka dobrej, szybkiej Nidelvy co przemawia na jej korzyść.  

Nasze typy
Nepur - Joe - Nitonia

5 gonitwa

Ermis wydaje się być mocnym faworytem Nagrody Janowa, w całej swojej karierze nie kończył wyścigu poza czołową trójka. Zagrozić mu spróbuje rzetelny Amadis i Fiszt. Ostatnie ich spotkanie rozstrzygnął na swoją korzyść Fiszt, ale Amadis nie podda się bez walki. Pustynny Zmrok nie przegrał w tym sezonie wyścigu, ale były to tylko biegi niższych grup. Z dwóch klaczy większe szanse ma Cenoza, która nie znalazła pogromczyni wśród klaczy w tym sezonie.

Nasze typy
Ermis - Fiszt - Amadis

6 gonitwa

Debiutantami w tej stawce są Nord In i Naserien. Walczyć o zwycięstwo powinny klacze Sabrosa i Loretta, a także Jalees, który dwa razy kończył trzeci. Dżaser debiutuje w tym sezonie, a Sligo i Edytor do tej pory biegały słabo.

Nasze typy
Jalees - Loretta - Sobrosa

7 gonitwa

Najlepiej, z tej stawki trzyletnich klaczy arabskich, prezentuje się Wiosenna Rosa, która w debiucie była druga. Trzy uczestniczki debiutują, więc trudno przewidzieć, czy któraś z nich ma szanse na końcowy sukces. Lanckorona ma największe doświadczenie z całej stawki, ale nie gwarantuje jej to obecności w czołówce wyścigu.

Nasze typy
Wiosenna Rosa - Lanckorona - Pielka

8 gonitwa

Powracający po poważnych kłopotach zdrowotnych utytułowany San Moritz spotka się z rzetelnymi końmi II grupy. Derbista z 2007 roku po nieudanym początku sezonu w Nagrodzie Widzowa spróbuje swoich sił w mniej wymagającym towarzystwie. Powalczą z San Moritzem na pewno Can Can Beauty, rzetelny Defensor i Terra Incognita, która powoli się rozkręca. Nie można lekceważyć trudnego do prowadzenia Despinado.
 
Nasze typy
San Moritz - Terra Incognita - Defensor